Regulamin

REGULAMIN

1. Sklep internetowy, działający pod adresem www.kominki-kominki.pl prowadzony jest przez ROLAND BUŁAWSKI ul. Chrobrego 117; 87-100 Toruń, NIP: 956-000-51-15; REGON: 870256243, numer rachunku bankowego: 58 1500 1070 1210 7012 1025 0000, zwanym dalej Dostawcą.

2. Nazwy producentów i marki fabryczne należą do ich właścicieli i prezentowane są na stronach sklepu w celu informacyjnym.

3. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub części niniejszej witryny w jakiejkolwiek postaci jest zabronione.

4. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu sklepu.

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci internetowej.

2. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.kominki-kominki.pl, telefonicznie 607 637 700 lub e-mailem na adres sklep@kominki-kominki.pl. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym odbywa się poprzez odpowiednie i prawidłowe wypełnienie formularza.

3. Wszystkie zamówienia przed przyjęciem do realizacji są potwierdzane w ciągu 48 godzin od wysłania formularza. W przypadku nieudanego potwierdzenia w ciągu 48 godzin zamówienie zostaje anulowane. Zawarcie umowy następuje w momencie nadania mu numeru w systemie sprzedaży i potwierdzenia mailem rozpoczęcia realizacji zamówienia.

4. W przypadku zamówień płatnych przelewem towar wysyłany jest po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Dostawcy. Przy zamówieniach płatnych przy odbiorze, towar jest wysyłany po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia lub zaksięgowaniu wpłaty zaliczki dotyczącej zamówienia jeżeli taka była wymagana.

5. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza adresowego zamówienia.

6. Zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości tzn. bez podania numeru telefonu lub adresu e-mail, po którym będzie możliwe potwierdzenie zamówienia.

7. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez Klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki. Do zamówień wysyłanych „za pobraniem” wystawiana jest faktura pro-forma. Po otrzymaniu zapłaty, na jej podstawie wystawiamy fakturę VAT, która jest dosyłana pocztą.

8. Klient może anulować złożone zamówienia w dowolnym momencie, nie dotyczy to jednak wyrobów przy których jest zaznaczone, że są wykonywane na indywidualne zamówienie, a które są już w zaawansowanym etapie produkcji. Klient może wycofać złożone zamówienie wyłącznie pisemnie na adres e-mail: sklep@kominki-kominki.pl

9. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca od chwili złożenia przez klienta zamówienia i nie ulega zmianie nawet w przypadku wzrostu cen wyrobów w serwisie.

10. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

11. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki/transportu. Koszty transportu określone są wg. aktualnie obowiązującego cennika wybranego środka transportu.

12. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.

13. Informacje zawarte na stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów prawnych.

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

1. Dostawa towaru odbywa się poprzez firmy kurierskie, Pocztę Polską lub transport własny Dostawcy.

2. Czas realizacji zamówienia jest zawsze podawany w potwierdzeniu zamówienia.

3. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
- przedpłata – przelew na konto bankowe Dostawcy
- za pobraniem – w przypadku odbioru towaru za pośrednictwem firmy kurierskiej /dotyczy przesyłek o wartości do 2.000,00 pln brutto/
- gotówka – odbiór osobisty towaru w siedzibie Dostawcy.

4. W przypadku zamówień przekraczających kwotę 5.000.00 pln brutto oraz zamówień zindywidualizowanych warunkiem realizacji zamówienia jest dokonanie przez Zamawiającego przedpłaty w kwocie równej 30% wartości zamawianego towaru.

REKLAMACJE I ZWROTY

1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Nie dotyczy to wyrobów, przy których zaznaczone jest, iż są wykonywane na zamówienie indywidualne, nie podlegają zwrotowi oraz w których na życzenie klienta dokonano zmian.

2. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producentów.

3. Reklamacje. Wszelkie roszczenia z tytułu uszkodzenia przesyłki przyjmujemy tylko i wyłącznie z załączonym protokołem firmy spedycyjnej. Prosimy o sprawdzenie zawartości w obecności pracownika spedycji, nawet, jeśli przesyłka wygląda na nieuszkodzoną.

4. Zwroty. Zakupione produkty można zwrócić w terminie do 10 dni od odbioru przesyłki bez podania przyczyn. Jeśli zwrot nastąpi w przeciągu 10 dni gwarantujemy zwrot kwoty zapłaconej za wyrób przelewem na rachunek klienta po potrąceniu kosztów transportu. Zwracany towar musi być nie używany, nie może nosić jakichkolwiek śladów eksploatacji lub uszkodzeń, musi być dołączone do niego otrzymane opakowanie. Zwracany towar należy zaopatrzyć w otrzymany wraz z nim rachunek z wypełnioną częścią „zwrot”. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podleg

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności sklepu są poufne i wykorzystane będą wyłącznie w celach realizacji zamówienia i rozliczeń fiskalnych. W żadnym wypadku ani w żadnej formie nie będą ujawniane innym osobom lub innym podmiotom zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. „O ochronie danych osobowych”. Zgodnie z tą ustawą Klienci mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania.